Kilafors AB

Kontakta oss:

Kilafors Industri AB                  Telefon: 0278-65 92 00
Box 74                                      E-post: info@kilafors.se
823 22 Kilafors

Kontakta våra medarbetare.

LEDNING

Carina Jakobsson

Carina Jakobsson

VD

Telefon: 0278-65 92 41
E-post: carina.jakobsson@translink.se
Otto Nyängen

Otto Nyängen

Platschef

Mobil: 070-397 72 77
E-post: otto.nyangen@translink.se

Anna Fagerhof

Anna Fagerhof

Strategiskt inköp

Tel: 0278-65 92 22
E-post: anna.fagerhof@translink.se
Camilla Erlandsson

Camilla Erlandsson

Ekonomichef

Tel: 073-023 31 81
E-post: camilla.erlandsson@translink.se
Hans Englund

Hans Englund

Senior Advisor

Telefon: 0278-65 92 46
Mobil: 070-691 99 00
E-post: hans.englund@kilafors.se

Håkan Löfgren

Håkan Löfgren

Konstruktionschef

Telefon: 019-36 29 47
Mobil: 073-045 57 00
E-post: hakan.lofgren@translink.se

FÖRSÄLJNING & MARKNAD

Thomas Englund

Thomas Englund

Regionsansvarig Norr

Telefon: 0278-65 92 26
Mobil: 070-210 19 50
E-post: thomas.englund@kilafors.se

Mikael Henriksson

Mikael Henriksson

Regionsansvarig Syd

Telefon: 0278-65 92 47
Mobil: 070-602 70 46
E-post: mikael.henriksson@kilafors.se
Ulf Franz

Ulf Franz

Regionsansvarig Mellan och Norge

Telefon: 0278-65 92 00
Mobil: 070-631 14 55
E-post: ulf.franz@kilafors.se

Ingemar Hermansson

Ingemar Hermansson

Regionsansvarig Finland och Baltikum

Telefon: 019-36 39 04
Mobil: 070-334 03 90
E-post: ingemar.hermansson@ory.se

Thomas Norling

Thomas Norling

Teknisk säljsupport

Telefon: 0278-65 92 10
Mobil: 070-659 23 76
E-post: thomas.norling@kilafors.se

Pernilla Bjärne

Pernilla Bjärne

Digital Marknadschef

Anna-Carin Björklund

Anna-Carin Björklund

Marknadskoordinator

Telefon: 0278-65 92 01
E-post: anna-carin.bjorklund@kilafors.se

RESERVDELAR OCH EFTERMARKNAD

Anders West

Anders West

Reservdelar

Telefon: 0278-65 92 51
Mobil: 070-560 92 51
E-post: anders.west@kilafors.se

Anders Söderqvist

Anders Söderqvist

Servicechef

Telefon: 0278-65 92 36
Mobil: 070-663 92 72
E-post: anders.soderqvist@kilafors.se

Sebastian Hansson

Sebastian Hansson

Serviceverkstad

Mobil: 073-337 11 83
E-post: sebastian.hansson@kilafors.se

Tomas Larsson

Tomas Larsson

Reservdelar

Telefon: 0278-65 92 21
E-post: tomas.larsson@kilafors.se

Per Svedlund

Per Svedlund

Skadesamordnare / storkundsansvarig

Telefon: 0278-65 92 60
Mobil: 070-600 67 59
E-post: per.svedlund@kilafors.se
Lars Levander

Lars Levander

Reservdelar

Telefon: 0278-65 92 20
Mobil: 070-214 66 68
E-post: lars.levander@kilafors.se
Fredrik Björklund

Fredrik Björklund

Godsmottagning

Telefon: 0278-65 92 48
Mobil: 070-281 92 39
E-post: fredrik.bjorklund@kilafors.se

ADMINISTRATION

Maria Karlsson

Maria Karlsson

Administration

Telefon: 0278-65 92 42
E-post: maria.karlsson@kilafors.se

PRODUKTION

Stefan Halvarsson

Stefan Halvarsson

Produktionschef

Mobil: 070-321 02 36
E-post: stefan.halvarsson@kilafors.se

Per Olsson

Per Olsson

Kvalitet / leveranskontroll

Telefon: 0278-65 92 53
E-post: per.olsson@kilafors.se

Mats Olsson

Mats Olsson

Beredare / inköp

Telefon: 0278-65 92 70
Mobil: 070-379 92 70
E-post: mats.olsson@kilafors.se
Marie Olsson

Marie Olsson

Planerare

Telefon: 0278-65 92 67
Mobil: 070-670 12 94
E-post: marie.olsson@kilafors.se
Thomas Rosén

Thomas Rosén

Beredare / inköp

Telefon: 0278-65 92 59
E-post: thomas.rosen@kilafors.se

KONSTRUKTION OCH REKLAMATIONER

Andreas Larsson

Andreas Larsson

Konstruktion

Telefon: 0278-65 92 03
E-post: andreas.larsson@kilafors.se
Tommy Ljung

Tommy Ljung

Reklamationer

Telefon: 0278-65 92 54
Mobil: 070-659 20 21
E-post: tommy.ljung@kilafors.se

Christer Hellberg

Christer Hellberg

Konstruktion

Telefon: 0278-659295
Mobil: 070-285 06 55
E-post: christer.hellberg@kilafors.se
Per Säll

Per Säll

Konstruktion

Telefon: 0278-659 250
Mobil: 070-326 21 50
E-post: per.sall@kilafors.se

FÖRSÄLJNING

Behöver du byta upp dig eller utöka flottan?
Kontakta någon utav våra säljare.

SERVICE

Har olyckan varit framme?
Kontakta oss för snabb hjälp.

EKONOMI

Har du fakturafrågor eller vill diskutera finansiering?
Kontakta vår ekonomiavdelning.

Maila oss!