Kilafors AB

Kontakta oss:

Kilafors Industri AB                  Telefon: 0278-65 92 00
Box 74                                      E-post: info@kilafors.se
823 22 Kilafors

Kontakta våra medarbetare.

LEDNING

Carina Jakobsson

Carina Jakobsson

VD

Telefon: 0278-65 92 41
E-post: carina.jakobsson@translink.se
Thomas Pettersson

Thomas Pettersson

Platschef

Mobil: 070-225 09 77
E-post: thomas.pettersson@kilafors.se
Anna Fagerhof

Anna Fagerhof

Strategiskt inköp

Tel: 0278-65 92 22
E-post: anna.fagerhof@translink.se
Staffan Svedberg

Staffan Svedberg

Ekonomichef

Tel: 070-777 02 97
E-post: staffan.svedberg@translink.se
Hans Englund

Hans Englund

Senior Advisor

Telefon: 0278-65 92 46
Mobil: 070-691 99 00
E-post: hans.englund@kilafors.se

FÖRSÄLJNING

Thomas Englund

Thomas Englund

Säljare norra Sverige

Telefon: 0278-65 92 26
Mobil: 070-210 19 50
E-post: thomas.englund@kilafors.se

Mikael Henriksson

Mikael Henriksson

Säljare södra Sverige

Telefon: 0278-65 92 47
Mobil: 070-602 70 46
E-post: mikael.henriksson@kilafors.se
Olav Thomassen

Olav Thomassen

Sales representative - Norway

Telefon: +47 91 108 700
Mattias Löfgren

Mattias Löfgren

Säljare mellan-Sverige och Norge

Telefon: 0278-65 92 39
Mobil: 070-447 82 36
E-post: mattias.lofgren@kilafors.se
Lena Modén

Lena Modén

Marknad / administration

Telefon: 0278-65 92 01
E-post: lena.moden@kilafors.se

Raine Vikman

Sales representative - Finland

Telefon: +358 40 596 58 00
E-post: raine.vikman@ikaalistenautovaruste.fi

 

Keijo Riikonen

Keijo Riikonen

Sales / spare parts representative - Finland

Telefon: +358 400 576 541
E-post: keijo.riikonen@riiko.fi
Jari Riikonen

Jari Riikonen

Sales representative - Finland

Telefon: +358 400 371 204
E-post: jari.riikonen@riiko.fi

RESERVDELAR OCH EFTERMARKNAD

Erik Engman

Erik Engman

Reservdelar

Telefon: 0278-65 92 51
Mobil: 070-560 92 51
E-post: erik.engman@kilafors.se
Per Ekström

Per Ekström

Servicechef

Telefon: 0278-65 92 36
Mobil: 070-663 92 72
E-post: per.ekstrom@kilafors.se

Tomas Larsson

Tomas Larsson

Reservdelar

Telefon: 0278-65 92 21
E-post: tomas.larsson@kilafors.se

Per Svedlund

Per Svedlund

Skadesamordnare / storkundsansvarig

Telefon: 0278-65 92 60
Mobil: 070-600 67 59
E-post: per.svedlund@kilafors.se
Lars Levander

Lars Levander

Reservdelar

Telefon: 0278-65 92 20
Mobil: 070-214 66 68
E-post: lars.levander@kilafors.se
Lars Olsson

Lars Olsson

Lageransvarig

Telefon: 0278-65 92 48
Mobil: 070-281 92 39
E-post: lars.olsson@kilafors.se

ADMINISTRATION

Maria Karlsson

Maria Karlsson

Administration

Telefon: 0278-65 92 42
E-post: maria.karlsson@kilafors.se
Kristina Wallin

Kristina Wallin

Administration

Telefon: 0278-65 92 44
E-post: kristina.wallin@kilafors.se

PRODUKTION

Mats Olsson

Mats Olsson

Beredare / inköp

Telefon: 0278-65 92 70
Mobil: 070-379 92 70
E-post: mats.olsson@kilafors.se
Marie Olsson

Marie Olsson

Planerare

Telefon: 0278-65 92 67
Mobil: 070-670 12 94
E-post: marie.olsson@kilafors.se
Thomas Rosén

Thomas Rosén

Beredare / inköp

Telefon: 0278-65 92 59
E-post: thomas.rosen@kilafors.se

Per Olsson

Kvalitet / leveranskontroll

Telefon: 0278-65 92 53
E-post: per.olsson@kilafors.se

KONSTRUKTION OCH REKLAMATIONER

Andreas Larsson

Andreas Larsson

Konstruktion

Telefon: 0278-65 92 03
E-post: andreas.larsson@kilafors.se
Per Säll

Per Säll

Konstruktion

Telefon: 0278-659 250
Mobil: 070-326 21 50
E-post: per.sall@kilafors.se
Thomas Norling

Thomas Norling

Reklamationer

Telefon: 0278-65 92 54
Mobil: 070-659 20 21
E-post: thomas.norling@kilafors.se
Christer Hellberg

Christer Hellberg

Konstruktion

Telefon: 0278-659295
Mobil: 070-285 06 55
E-post: christer.hellberg@kilafors.se

FÖRSÄLJNING

Behöver du byta upp dig eller utöka flottan?
Kontakta någon utav våra säljare.

SERVICE

Har olyckan varit framme?
Kontakta oss för snabb hjälp.

EKONOMI

Har du fakturafrågor eller vill diskutera finansiering?
Kontakta vår ekonomiavdelning.

Maila oss!