Kilafors AB

Kontakta oss:

Kilafors Industri AB                  Telefon: 0278-65 92 00
Box 74                                      E-post: info@kilafors.se
823 22 Kilafors

Kontakta våra medarbetare.

LEDNING

Carina Jakobsson

Carina Jakobsson

VD

Telefon: 0278-65 92 41
E-post: carina.jakobsson@translink.se

Thomas Pettersson

Thomas Pettersson

Platschef

Mobil: 070-225 09 77
E-post: thomas.pettersson@kilafors.se

Hans Linck

Hans Linck

Ekonomichef

Telefon 0278-65 92 43
E-post: hans.linck@translink.se

Anna Fagerhof

Anna Fagerhof

Strategiskt inköp

Tel: 0278-65 92 22
E-post: anna.fagerhof@translink.se

Hans Englund

Hans Englund

Senior Advisor

Telefon: 0278-65 92 46
Mobil: 070-691 99 00
E-post: hans.englund@kilafors.se

FÖRSÄLJNING

Per Backan

Per Backan

Säljare norra Sverige

Telefon: 0278-65 92 26
Mobil: 070-659 01 26
E-post: per.backan@kilafors.se

Mikael Henriksson

Mikael Henriksson

Säljare södra Sverige

Telefon: 0278-65 92 47
Mobil: 070-602 70 46
E-post: mikael.henriksson@kilafors.se

Olav Thomassen

Olav Thomassen

Sales representative - Norway

Telefon: +47 91 108 700

Stefan Nilsson

Stefan Nilsson

Säljare östra Sverige

Telefon: 0278-65 92 38
Mobil: 070-360 92 38
E-post: stefan.nilsson@kilafors.se

Mattias Löfgren

Mattias Löfgren

Säljare västra Sverige och Norge

Telefon: 0278-65 92 39
Mobil: 070-447 82 36
E-post: mattias.lofgren@kilafors.se

Lena Modén

Lena Modén

Marknad / administration

Telefon: 0278-65 92 01
E-post: lena.moden@kilafors.se

Keijo Riikonen

Keijo Riikonen

Sales / spare parts representative - Finland

Telefon: +358 400 576 541
E-post: keijo.riikonen@riiko.fi

Jari Riikonen

Jari Riikonen

Sales representative - Finland

Telefon: +358 400 371 204
E-post: jari.riikonen@riiko.fi

Esko Leinonen

Esko Leinonen

Sales representative - Finland

Telefon: +358 50 477 59 18
E-post:  esko.leinonen@riiko.fi

 

RESERVDELAR OCH EFTERMARKNAD

Tony Svensson

Tony Svensson

Reservdelar

Telefon: 0278-65 92 20
E-post: tony.svensson@kilafors.se

Erik Engman

Erik Engman

Reservdelar

Telefon: 0278-65 92 51
Mobil: 070-560 92 51
E-post: erik.engman@kilafors.se

Per Svedlund

Per Svedlund

Skadesamordnare / storkundsansvarig

Telefon: 0278-65 92 60
Mobil: 070-600 67 59
E-post: per.svedlund@kilafors.se

Sara Backan

Sara Backan

Servicechef

Telefon: 0278-65 92 36
Mobil: 070-663 92 72
E-post: sara.backan@kilafors.se

Lars Olsson

Lars Olsson

Lageransvarig

Telefon: 0278-65 92 48
Mobil: 070-281 92 39
E-post: lars.olsson@kilafors.se

ADMINISTRATION

Maria Karlsson

Maria Karlsson

Administration

Telefon: 0278-65 92 42
E-post: maria.karlsson@kilafors.se

Kristina Wallin

Kristina Wallin

Administration

Telefon: 0278-65 92 44
E-post: kristina.wallin@kilafors.se

PRODUKTION

Mats Olsson

Mats Olsson

Beredare / inköp

Telefon: 0278-65 92 70
Mobil: 070-379 92 70
E-post: mats.olsson@kilafors.se

Marie Olsson

Marie Olsson

Planerare

Telefon: 0278-65 92 67
Mobil: 070-670 12 94
E-post: marie.olsson@kilafors.se

Thomas Rosén

Thomas Rosén

Beredare / inköp

Telefon: 0278-65 92 59
E-post: thomas.rosen@kilafors.se

Per Olsson

Kvalitet / leveranskontroll

Telefon: 0278-65 92 53
E-post: per.olsson@kilafors.se

KONSTRUKTION OCH REKLAMATIONER

Christer Hellberg

Christer Hellberg

Konstruktion

Telefon: 0278-659295
Mobil: 070-285 06 55
E-post: christer.hellberg@kilafors.se

Mikael Wallin

Mikael Wallin

Konstruktion

Telefon: 0278-65 92 10
Mobil: 070-659 23 76
E-post: mikael.wallin@kilafors.se

Thomas Norling

Thomas Norling

Reklamationer

Telefon: 0278-65 92 54
Mobil: 070-659 20 21
E-post: thomas.norling@kilafors.se

Jörgen Jonsson

Jörgen Jonsson

Konstruktion

Mobil: 070-659 29 55
E-post: jorgen.jonsson@kilafors.se

FÖRSÄLJNING

Behöver du byta upp dig eller utöka flottan?
Kontakta någon utav våra säljare.

SERVICE

Har olyckan varit framme?
Kontakta oss för snabb hjälp.

EKONOMI

Har du fakturafrågor eller vill diskutera finansiering?
Kontakta vår ekonomiavdelning.

Maila oss!