Kilafors AB

Kontakta oss:

Kilafors Industri AB                  Telefon: 0278-65 92 00
Box 74                                      E-post: info@kilafors.se
823 22 Kilafors

Kontakta våra medarbetare.

LEDNING

Carina Jakobsson

Carina Jakobsson

VD

Telefon: 0278-65 92 41
E-post: carina.jakobsson@kilafors.se

Daniel Broqvist

Daniel Broqvist

Platschef

Telefon: 0278-65 92 08
Mobil: 070-659 21 38
E-post: daniel.broqvist@kilafors.se

Magnus Sahlberg

Magnus Sahlberg

Ekonomichef

Telefon: 0278-65 92 43
Mobil: 070-203 21 99
E-post: magnus.sahlberg@translink.se

Hans Englund

Hans Englund

Senior Advisor

Telefon: 0278-65 92 46
Mobil: 070-691 99 00
E-post: hans.englund@kilafors.se

FÖRSÄLJNING

Per Backan

Per Backan

Säljare norra Sverige

Telefon: 0278-65 92 26
Mobil: 070-659 01 26
E-post: per.backan@kilafors.se

Mikael Henriksson

Mikael Henriksson

Säljare södra Sverige

Telefon: 0278-65 92 47
Mobil: 070-602 70 46
E-post: mikael.henriksson@kilafors.se

Olav Thomassen

Olav Thomassen

Sales representative - Norway

Telefon: +47 91 108 700

Jari Riikonen

Jari Riikonen

Sales representative - Finland

Telefon: +35 400 371 204
E-post: jari.riikonen@riiko.fi

Stefan Nilsson

Stefan Nilsson

Säljare östra Sverige

Telefon: 0278-65 92 38
Mobil: 070-360 92 38
E-post: stefan.nilsson@kilafors.se

Lena Modén

Lena Modén

Marknad / administration

Telefon: 0278-65 92 01
E-post: lena.moden@kilafors.se

Martin Tomson

Martin Tomson

Marketing - Estonia, Latvia, Lithuania, Belarus

Telefon: +372 55 956 803
E-post: martin@riiko.ee

Mattias Löfgren

Mattias Löfgren

Säljare västra Sverige och Norge

Telefon: 0278-65 92 39
Mobil: 070-447 82 36
E-post: mattias.lofgren@kilafors.se

Jaakko Ervasti

Jaakko Ervasti

Sales representative - Finland

Telefon: +35 8 451 355 326
E-post: jaakko.ervasti@kilafors.se

Keijo Riikonen

Keijo Riikonen

Sales / spare parts representative - Finland

Telefon: +35 400 576 541
E-post: keijo.riikonen@riiko.fi

RESERVDELAR OCH EFTERMARKNAD

Lars Olsson

Lars Olsson

Lageransvarig

Telefon: 0278-65 92 21
Mobil: 070-214 66 68
E-post: lars.olsson@kilafors.se

Erik Engman

Erik Engman

Reservdelar

Telefon: 0278-65 92 51
Mobil: 070-560 92 51
E-post: erik.engman@kilafors.se

Tony Svensson

Reservdelar

Telefon: 0278-65 92 20
E-post: tony.svensson@kilafors.se

Per Svedlund

Chef Service

Telefon: 0278-65 92 60
Mobil: 070-600 67 59
E-post: per.svedlund@kilafors.se

Tomas Larsson

Tomas Larsson

Serviceverkstad

Telefon: 0278-65 92 36
Mobil: 070-663 92 72
E-post: tomas.larsson@kilafors.se

ADMINISTRATION

Maria Karlsson

Maria Karlsson

Administration

Telefon: 0278-65 92 42
E-post: maria.karlsson@kilafors.se

Kristina Wallin

Kristina Wallin

Administration

Telefon: 0278-65 92 44
E-post: kristina.wallin@kilafors.se

PRODUKTION

Mats Olsson

Mats Olsson

Beredare / inköp

Telefon: 0278-65 92 70
Mobil: 070-379 92 70
E-post: mats.olsson@kilafors.se

Marie Olsson

Planerare

Telefon: 0278-65 92 67
Mobil: 070-670 12 94
E-post: marie.olsson@kilafors.se

Thomas Rosén

Thomas Rosén

Beredare / inköp

Telefon: 0278-65 92 59
E-post: thomas.rosen@kilafors.se

Per Olsson

Kvalitet / leveranskontroll

Telefon: 0278-65 92 53
E-post: per.olsson@kilafors.se

KONSTRUKTION OCH REKLAMATIONER

Mikael Wallin

Mikael Wallin

Konstruktion

Telefon: 0278-65 92 10
Mobil: 070-659 23 76
E-post: mikael.wallin@kilafors.se

Thomas Norling

Reklamationer

Telefon: 0278-65 92 54
Mobil: 070-659 20 21
E-post: thomas.norling@kilafors.se

Patrik Krantz

Konstruktion

Mobil: 070-589 21 50
E-post: patrik.krantz@kilafors.se

Jörgen Jonsson

Konstruktion

Mobil: 070-364 04 27
E-post: jorgen.jonsson@kilafors.se

FÖRSÄLJNING

Behöver du byta upp dig eller utöka flottan?
Kontakta någon utav våra säljare.

SERVICE

Har olyckan varit framme?
Kontakta oss för snabb hjälp.

EKONOMI

Har du fakturafrågor eller vill diskutera finansiering?
Kontakta vår ekonomiavdelning.

Maila oss!